Manitou MLT 741-140 V+ (S1) е висок клас телескопичен товарач, създаден за интензивна работа в големи ферми. Предлага максимална мощност, капацитет и производителност.
С товароподемност 4100 кг и височина 6.90 м, машината е предназначена за най-тежките приложения.
Двигател Deutz Stage V – 136 к.с.
Въртящ момент: 500 Nm
Трансмисия M-Vario Plus
Скорост до 40 км/ч
Товароподемност: 4100 кг
Височина: 6.90 м
Обсег: 3.90 м
Сила на откъсване: 5992 daN
Тегло: 7755 кг (по-голяма стабилност)
Режими на завиване:
✔ 2 колела
✔ 4 колела
✔ Crab
✔ Manicrab
170 л/мин – 270 bar
Най-висока производителност в серията
Кабина ROPS / FOPS ниво 2
Много нисък шум
JSM управление
Автоматично почистване на радиаторите
✔ Вилици
✔ Щипки за бали
✔ Тежки прикачни устройства
| Максимална товароподемност | 4100 кг |
| Максимална височина на повдигане | 6.90 м |
| Максимален обсег | 3.90 м |
| Сила на откъсване | 5992 daN |
| Тегло | 7755 кг |
| Ширина | 2.39 м |
| Височина | 2.38 м |
| Клиренс | 0.42 м |
| Радиус на завой | 3.93 м |
| Двигател | Deutz TCD 3.6 – 136 к.с. |
| Въртящ момент | 500 Nm @ 1600 rpm |
| Трансмисия | M-Vario Plus |
| Максимална скорост | 40 км/ч |
| Хидравличен дебит | 170 л/мин – 270 bar |
| Хидравличен резервоар | 135 л |
| Гориво | 120 л |
| AdBlue | 10 л |
| Кабина | ROPS / FOPS ниво 2 |