Manitou MLT 961-160 V+ L е висок клас телескопичен товарач, създаден за най-тежките селскостопански и индустриални приложения.
С товароподемност 6000 кг и височина на повдигане 9 м, машината е предназначена за големи стопанства и интензивна работа.
Двигател Yanmar Stage V – 156 к.с.
Въртящ момент: 805 Nm
Трансмисия M-Vario Plus
Скорост до 40 км/ч
Товароподемност: 6000 кг
Височина: 9 м
Обсег: 5.30 м
Подходящ за тежки товари и големи ферми
Сила на откъсване: 7300 daN
Тегло: 11,950 кг (изключително стабилен)
Нивелиране на рамата: 7°
200 л/мин – 270 bar
Висока производителност
Кабина ROPS / FOPS ниво 2
Ниско ниво на шум
JSM управление
✔ Вилици
✔ Щипки
✔ Тежки прикачни устройства
| Максимална товароподемност | 6000 кг |
| Максимална височина на повдигане | 9 м |
| Максимален обсег | 5.30 м |
| Сила на откъсване | 7300 daN |
| Тегло | 11,950 кг |
| Ширина | 2.48 м |
| Височина | 2.55 м |
| Клиренс | 0.45 м |
| Радиус на завой | 4.30 м |
| Двигател | Yanmar 4TN107FTT – 156 к.с. |
| Въртящ момент | 805 Nm @ 1350 rpm |
| Трансмисия | M-Vario Plus |
| Максимална скорост | 40 км/ч |
| Хидравличен дебит | 200 л/мин – 270 bar |
| Хидравличен резервоар | 180 л |
| Гориво | 142 л |
| AdBlue | 21.5 л |
| Кабина | ROPS / FOPS ниво 2 |